PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pátek 19.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

ABECEDA turistického informačního centra

Asociace turistických informačních center ČR na svém členském fóru v Perníkové chaloupce dne 20.10.2005 představila novou publikaci.
Abeceda turistického informačního centra
Text, který je první metodickou pomůckou zvláště pro nově vznikající turistická infocentra, vznikal již od konce 90. let v autorském týmu Oldy Kuchaře a Luďka Šorma, který cennými připomínkami doplnil zvláště Petr Kratochvíl z České centrály cestovního ruchu - CzechTourism. V roce 2005 byl výrazně rozšířen a doplněn zvláště o rozpočet nákladů na bezplatné poskytování informací, o čež se zasloužili především Jan Matouš a Václav Novotný, s využitím podnětů a připomínek Simony Sládkové a Miroslava Foltýna.

(šm)

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 6 názorů)


15.03.2006 v 16:46Luděk Šorm

Fakta jsou přesná a nezkreslena.


Neměl bych námitky, kdyby Tebou uvedená "fakta" byla přesná a nezkreslená. Souhlasit můžu jen s posledním - nemá smysl to veřejně propírat.


03.03.2006 v 13:34Luděk Šorm

Ahoj, Honzo, já se ani v článku ani ve svém příspěvku nechlubím, pouze konstatuji fakta:

1) text Abecedy vznikal již od někdy od roku 1998, a to z iniciativy mojí a Oldy Kuchaře a za velké pomoci Ing. Petra Kratochvíla z České centrály cestovního ruchu - tehdy jsme to ovšem nenazývali "abecedou" ale "metodikou", tehdy jsme vymysleli členění činností na hlavní (bezplatné poskytování informací) a na doplňkové (vše ostatní), definovali poslání TIC, popsali základní podmínky činnosti TIC,...

2) Ty jsi se do činnosti Asociace zapojil až o mnoho let později, až když jsi se stal členem Rady (tuším že teprve roku 2002). Tvůj přínos jsem ale v textu poctivě zmínil: "V roce 2005 byl výrazně rozšířen a doplněn zvláště o rozpočet nákladů na bezplatné poskytování informací, o čež se zasloužili především Jan Matouš a Václav Novotný, s využitím podnětů a připomínek Simony Sládkové a Miroslava Foltýna."

3) K doplnění textových podkladů: rada odsouhlasila, abych do textu zapracoval připomínky členů, abych provedl konečnou redakci a obstaral vytištění.

Honzo, my dva se těžko někdy na čemkoliv shodneme. Je mi ale trapné se s Tebou dohadovat veřejně. Přeji Ti hodně úspěchů v Tvé úřednické kariéře. Ja se již nemíním zdržovat nesmysly ...


Tak nevím Luďku, máš to zapotřebí takhle se v článku chlubit? Každý kdo byl vloni na jaře a v létě členem rady A.T.I.C. ví, kdo tu brožuru sestavil dohromady.
Strávil jsem nad ní hodně volného času, aby to mělo hlavu a patu. Některé texty mohly být opravdu z dílny od Oldy Kuchaře a od Tebe - Luďka Šorma, to však s jistotou nevím, protože byly přebrány a upraveny z různých rozvojových studií a jmenovitě autorsky nepodepsány. Nejvíc mi se sestavováním obsahu brožury pomohl pan Novotný, bez jehož podkladů by se neobešla kapitola 3.2., paní Sládková z jejichž podkladů vznikala kapitola 4 a Mirek Foltýn s námětem sestavení rozpočtu v kapitole 7.

Škoda, že ses taky nepochlubil, že některé informace (např. ta o doménové kouli) se dostaly do brožury až po té, co byl hotový text radou ATIC odsouhlasen.
Nezpochybňuji tvoje dlouholeté zásluhy na propagaci informačních center a některých zásadních formulacích ohledně jejich činnosti. Tenhle komentář se však moc nezdařil...


16.02.2006 v 09:23Luděk Šorm

Děkuji Vám za názor. Abeceda je metodickou příručkou, obsahuje řadu informací o provozu TIC, které s Doménovou koulí nijak nesouvisí. Pokud se nějakého tématu týkají i informace na doméně, která je součástí našeho informačního systému, je tato doména zmíněna vedle domén konkurenčních.


10.02.2006 v 11:52Karel Jandák

Tak nevím, jestli uvedená "Abeceda..." má být metodickou příručkou a nebo propagačním materiálem na Doménovou kouli provozovanou autorem materiálu.

Myslím, že tato věta hovoří o všem:
"Jako komplexní databanka cestovního ruchu z celého území České republiky se profiluje informační, prezentační a rezervační systém Doménová koule® (www.domenova-koule), přičemž TIC může využít i řadu dalších informačních zdrojů, např.: "
... a dále jsou vesměs vyjmenovány domény spadající pod Doménovou kouli.

Dále bez komentáře...

PS Jsem zvědav, jak dlouho zde příspěvek zůstane, když se stane součástí Doménové koule..:-)


Zveřejněno 13.12.2005 v 22:28 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA